Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slovník pojmů

 

Vítejte ve slovníku. tato sekce obsahuje slovník pojmů a různých zkratek, které na battle.netu či v jiném herním prostředí uslyšíte opravdu často. Zatím toho tady moc není, takže mi posílejte své náměty.

 1. btw: by the way = mimochodem
 2. Cliff: útes, vyvýšenina
 3. Creep: neutrální jednotka, která se vyskytuje ve hře. Po zabití Creepa dostává váš hrdina zkušenosti a vy trochu zlaťáků. Creepování znamená vybíjení těchto neutrálních jednotek za účelem rychlého postupu vašeho hrdiny na vyšší úroveň. Hodí se především nazačátku hry.
 4. Drop: Vysazení jednotek s pomocí transportu
 5. Expanze: je to druhá, menší základna, postavená za účelem další těžby surovin (zlata a dřeva). Když vám ve hře spoluhráč poví: "Jdeme zaútočit na jeho expu!", pak se svou armádou směřujte do soupeřovy vedlejší, těžební základny.
 6. Expy: zkrácené (a trochu i počeštěné) slovo experience, které v překladu znamená zkušenosti. Vaši hrdinové potřebují k postupu na vyšší úroveň dosáhnout určitého počtu zkušeností. Proto když se řekne: "No jo, jeho hrdina zase expuje", neznamená to, že by šel hráčův hrdina zakládat novou expanzi, ale znamená to, že se vydal zabíjet Creepy na mapě, aby tak nasbíral co nejvíce zkušeností.
 7. ff : for fun - pro zábavu
 8. GG: good game/gogo
 9. gl: good luck = hodně štěstí
 10. gn : game name - jméno hry při založení
 11. Gosu: původem z čínštiny, znamenající "talentovaný", nebo s perfektním stylem a skillem. Původně používáno pro bojová umění
 12. hf: have fun = bav se
 13. IM(H)O: in my (humble) opinion - podle mého (skromného) názoru
 14. jj : jo jo
 15. k : zkratka OK
 16. Lama: neznalý člověk, amatér resp. špatně hrající člověk
 17. Looser: hráč který prohrává
 18. LOL: lots of laugh - dotyčný se zřejmě cítí být něčím pobaven
 19. Macro: Hráč se snaží soupeř spíše "přemasit" než umikrovat. Spočívá ve výrobě co největší armády a věnování se úkonům k tomuto potřebných.
 20. Melee: druh jednotek, které útočí z bezprostřední blízkosti (např.Pěšák, Žump, Taur, Ghúl...)
 21. Micro: Speciální a na vysoké úrovni
 22. mmt, mmnt : moment velmi používaný způsob boje, kdy s jednotkami různě manévrujete, ustupujete, obíháte kolem nepřítele, atd. za docílení maximální bojové efektivity jednotek. Není to nic jednoduchého, ale určitě se to velmi vyplatí umět!
 23. NP: no problem - žádný problém
 24. OM(F)G: oh my (fucking) god - ó můj (zasranej) bože
 25. ROFL: rolling on the floor laughing - dotyčný se válí smíchy po zemi
 26. ROX: z angl. rox - znamená že například nějaká taktika si dává všechny ostatní, vyjadřuje že je něco opravdu dobré
 27. Rulez: podobné jako ROX
 28. Rush: Způsob hry, kdy se hráč snaží vyrobit co nejdříve co největší množství jednotek a zastihnout protivníka nepřipraveného. Jako rush se mùže označit i rychlý přechod na vzdušné jednotky, když nepřítel nemá nic proti vzduchu.
 29. SUX: z angl. sucks, opak ROX
 30. Tech: Techovat znamená rychle postupovat v technologickém vývoji ve hře na úkor výroby základních jednotek. Hráč staví a vylepšuje své budovy, aby mohl rychleji vyrábět lepší jednotky. Na druhou stranu bývá často bezbranný proti rychlým útokům. (viz Rush)
 31. thx: thanks
 32. tvb: top vs bottom (horní polovina hráčů hraje proti té dolní)
 33. w8 : zkratka wait - počkej